Група палеонтологів з Королівського музею Онтаріо в Канаді виявила в кембрійських породах новий вид радіодонтів, повідомляє Naked Science.
Їх знайшли на найбагатшому місці на палеонтологічні скам'янілості - Берджес-Шейл, породам якого понад 500 мільйонів років.
Новий вид, який виявили вчені, охрестили Titanokorys gainesi, адже ця тварина сильно виділялося своїми розмірами. Її довжина була близько пів метра, в той час, як інші тварини досягали всього лише кількох сантиметрів.
Це і робить його одним з найбільших морських мешканців кембрійського періоду.
Як і у багатьох радіодонтів, у тітанокоріса були стеблові очі, круглий рот повний дрібних зубів, пара гострих загнутих шипів-відростків під головою для захоплення здобичі та членисте тіло з рядом плавників і зябер.
У цій групі членистоногих у деяких видів були великі панцири на голові, а Titanokorys був одним з найбільших. Якщо порівнювати з тілом, у цих тварин була дуже велика голова.
Однак для вчених залишається загадкою, чому радіодонтів в процесі еволюції з'явилося багато різних форм і розмірів панцирів на голові. Припускають, що широка форма панцира у Titanokorys говорить про те, що цей вид адаптувався до життя ближче до морського дна.
Скам'янілості нового виду виявили в національному парку Кутеней. На цій території знаходиться частина Берджес-Шейл.
А близько 10 років тому тут знайшли меншого за розмірами родича Titanokorys під назвою Cambroraster falcatus. Вчені припускають, що ці два види могли бути конкурентами, оскільки харчувалися однією і тією ж їжею, і обидва жили на дні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що вчені відкрили новий вид печерних риб. Довжина риби досягає 8-10 сантиметрів.