Астрономи-аматори зафіксували падіння на Юпітер невеликого космічного об'єкту. Як повідомляє Space.com, подія сталася ввечері 28 серпня за київським часом.
Аккаунт, пов'язаний з проектом Organized Autotelescopes for Serendipitous Event Survey (OASES) та системою Planetary Observation Camera для Optical Transient Surveys (PONCOTS), опублікував інформацію про цю подію на X (колишній Twitter), попереджаючи про спалах, що спостерігається в атмосфері. У повідомленні також міститься заклик до інших астрономів перевірити кадри, зроблені їхніми апаратами.
Пізніше MASA Planetary Log (аккаунт належить ентузіасту досліджень космосу) поділилася кадрами, що показують короткий спалах світла на Юпітері, який був пов'язаний із падінням на нього комети або астероїда. Спалах також зафіксував астроном-аматор із Китаю.
Зіткнення з космічними об'єктами нерідкі Юпітера, оскільки його потужна гравітація притягує їх. Наприклад, 1994 року з планетою зіткнулися уламки фрагментованої комети Шумейкера-Леві. Вони пошкодили атмосферу газового гіганта, наслідки чого астрономи спостерігали кілька місяців.
Вважається, що газовий гігант відіграє велику роль у захисті внутрішньої частини Сонячної системи від астероїдів та комет, притягуючи та поглинаючи удари або відкидаючи потенційно небезпечні об'єкти далі у Сонячну систему. Присутність Юпітера і Сатурна в Сонячній системі сприяє тому, що Землі могло зародитися і продовжує існувати життя.
Раніше вчені заявили про те, що новонароджений Юпітер був настільки яскравим і гарячим, що опромінював чотири своїх супутника таким інтенсивним світлом, що випаровував на них воду і позбавляв їх летючих речовин. Це може пояснити дивний склад галілеєвих супутників планети.