З нагоди 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції сервіс Google Maps надав користувачам можливість здійснити онлайн-прогулянку зоною відчуження, відвідати покинуте місто Прип'ять і розглянути саркофаг над четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Для цього спеціальні автомобілі Google Street View відвідали Чорнобильську зону і сфотографували місцеві панорами.
"Прип'ять - місто, побудоване для обслуговування ЧАЕС, яке був повністю евакуйоване в перші кілька днів після аварії. Почніть безпечну прогулянку зі стели при в'їзді в місто, відвідайте парк атракціонів, головну площу міста й інші місця", – йдеться в повідомленні компанії.
Користувачі сервісу також мають можливість побачити енергоблоки ЧАЕС на відстані. Крайній лівий реактор – аварійний четвертий, над якими будується саркофаг. Також можна побачити канал, в якому живуть відомі соми, а через канал - занедбану недобудову додаткових блоків АЕС.
Ще один цікавий об'єкт - Загоризонтна радіолокаційна станція "Дуга", яка в радянський час була секретним об'єктом. Сьогодні вона стала популярним місцем серед екстремалів.
Напередодні гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA зазначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.
Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".