Вчені виявили короткокрилого жука-запилювача, що добре зберігся, а також пов'язані з ним скупчення пилку в шматочку бурштину середнього Крейдяного періоду з М'янми. Як зазначає Sci news, відкриття підтверджує, що жуки запилювали покритонасінні рослини в той період часу.
Жуків часто називають ймовірними першими запилювачами покритонасінних рослин через їхню довгу еволюційну історію. Вважається також, що саме запилення рослин жуками зіграло ключову роль в розвитку обох груп.
Виявлений жук, який отримав назву Pelretes vivificus, мешкав на Землі 98,2 мільйона років тому. Його найближчими родичами є короткокрилі квіткові жуки (сімейство Kateretidae), які сьогодні зустрічаються в Австралії.
Незважаючи на те, що Pelretes vivificus - це не перший жук-запилювач, знайдений в бурштині крейдяного періоду, вченим вдалося отримати безпосередні уявлення про його дієту. Дослідники знайшли копроліти жука, які повністю складаються з пилку. Пилок такого ж типу оточує самого жука і осів на нього, що свідчить про те, що він відвідував покритонасінні рослини і харчувався їхнім пилком.
Ця знахідка показує, що знайдений в бурштині пилок потрапив туди не випадково, але був занесений жуком-запильником.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше палеонтологи виявили в бурштині застиглу комаху, яку вони назвали «пекельною мурахою». При цьому, комаха потрапила в бурштин не одна, а разом зі здобиччю, яку вона зловила під час полювання близько 99 мільйонів років тому.