UA / RU
Підтримати ZN.ua

Twitter відновив функцію запобігання самогубствам

Функція, відома як #ThereIsHelp, розміщує банер у верхній частині результатів пошуку для певних тем. Наприклад, для потенційних самогубців – контакти психолога. У п'ятницю її тимчасово скасували, доки користувачі не розкритикували такий крок.

Twitter відновив функцію, яка рекламує гарячі лінії запобігання самогубствам та інші ресурси безпеки для користувачів, які шукають певний вміст. Це відбулось після того, як деякі користувачі завдали тиску компанії  після  її видалення, пише Reuters.

Читайте також: Психолог онлайн стикається з суїцидом: українську короткометражку відібрали на найстаріший МКФ в Данії

У п’ятницю цю функцію видалили, проінформувало інформагентство посилаючись на двох людей, знайомих із цим питанням. Джерела Reuters сказали, що видалення було наказом нового власника платформи – Ілона Маска.

 Після публікації цієї історії керівник відділу довіри та безпеки Twitter Елла Ірвін підтвердила видалення та назвала його тимчасовим.

Читайте також: Twitter без пояснень заблокував акаунти кількох журналістів

Twitter "виправляв релевантність, оптимізував розмір підказок для повідомлень і виправляв застарілі підказки", – сказала Ірвін в електронному листі Reuters. «Ми знаємо, що вони корисні, і нашим наміром було не припинити їх роботу назавжди».

Приблизно через 15 годин після первинного повідомлення, Маск, який спочатку не відповів на запити про коментарі, написав у Twitter: «Неправда, вона все ще є». У відповідь на критику користувачів соцмережі він також затвітив повідомлення: "Twitter не запобігає самогубству".

Функція, відома як #ThereIsHelp, розміщує банер у верхній частині результатів пошуку для певних тем. У ньому перераховано контакти організацій підтримки в багатьох країнах, пов’язаних із психічним здоров’ям, ВІЛ, вакцинами, сексуальною експлуатацією дітей, COVID-19, свободою слова...

Читайте також: У Великій Британії призначили міністра щодо запобігання суїциду

До суботи банер повернувся до пошукових запитів про самогубство та домашнє насильство в багатьох країнах за такими запитами, як «shtwt», скорочення від «самоушкодження у Twitter» ("self-harm Twitter").