UA / RU
Підтримати ZN.ua

Цукровий діабет другого типу у молоді прогресує швидше, ніж у дорослих - дослідження

Він спричиняє захворювання очей, нирок, нервові розлади та інші супутні захворювання.

Американські науковці, які впродовж кількох етапів вивчали варіанти лікування цукрового діабету другого типу у підлітків та молоді, дійшли висновків, що цукровий діабет в останніх викликає серйозніші ускладнення, які розвиваються швидше, порівняно з літніми людьми, інформує «Українська правда».

Під час першого етапу дослідження у 2002-2012 роках, вчені зосереджували увагу на методикам лікування цукрового діабету, а під час другого етапу у 2011-2020 роках – вивчали ускладнення від хвороби.

Вчені дійшли висновку, що розвиток діабету цього типу спричиняє накопиченню різноманітних ускладнень у молодих людей. Насамперед вони стосуються захворювання нирок, очей, нервові розлади та інші супутні захворювання, наприклад серцеві захворювання, інсульти, ампутації.

"І ці процеси відбуваються так само швидко, як і у дорослих. А то і швидше", – зазначає автор дослідження, доктор медичних наук Філ Цейтлер.

Вчені виявили такі захворювання, які спричинив цукровий діабет у хворих:

80% учасників дослідження мали різні ускладнення. Більшість з них мали кілька ускладнень.

"Діабет другого типу у підлітків – це не діабет у бабусі. Дуже важливо, щоб уряди, політики та системи охорони здоров'я були готові до того, що на подальше лікування цих дітей та молодих людей будуть великі витрати. Зокрема на діаліз нирок та серцеве шунтування", – підкреслив Філ Цейтлер..

За словами Цейтлера, молоді люди з цукровим діабетом мають великі соціальні ризики, як безробіття, проблеми зі створенням сім’ї і врешті-решт, втрати життя.

Науковці додали, що на старті цього дослідження у 2004 році, цукровий діабет другого типу став не так давно визнаною проблемою у людей підліткового віку.

В Україні, за різними статистичними даними, близько 3,5 млн осіб з цукровим діабетом, водночас потребу українських пацієнтів в інсуліні покрито лише на 70%. 

Читайте також: Вчені навчили штучний інтелект прогнозувати розвиток цукрового діабету другого типу

Нагадаємо, у середу, 28 липня, Кабінет Міністрів України прийняв рішення, що адміністрацією програми забезпечення інсулінами буде займатися Національна служба здоров'я. Почне вона виконувати ці функції з 1 жовтня 2021 року.