UA / RU
Підтримати ZN.ua

Цього тижня із Землею зблизиться найяскравіша комета року

Після цього комета зникне назавжди.

Наприкінці цього тижня із Землею зблизиться комета Леонарда, яка стане найяскравішою кометою року, що минає. Як повідомляє CNN, побачити її можна буде у нічному небі обох півкуль нашої планети.

Максимальне зближення із Землею очікується 12 грудня, тоді комета Леонарда перебуватиме на відстані 34 мільйонів кілометрів від Землі. Вірогодно, щоб побачити комету, потрібен буде бінокль, але можливо, що її можна буде роздивитися і неозброєним оком.

«У перші пару тижнів грудня комету можна буде бачити на сході перед сходом сонця, між Арктуром та ручкою Великої ведмедиці. Вона наблизиться до горизонту під час максимального зближення із Землею, ставши яскравішою, але складнішою для спостережень. Приблизно з 14 грудня її можна буде спостерігати після заходу сонця», - йдеться в повідомленні NASA.

Читайте також: Найбільша з виявлених комет була активною раніше, ніж вважалося

18 грудня вона пролетить повз Венеру, а 3 січня – зблизиться із Сонцем і зникне назавжди.

Комету відкрив у січні астроном Грег Леонард, ймовірно, що вона провела останні 35 тисяч років у подорожі до Сонця. Вона є ультрашвидкою кометою, рухаючись на швидкості близько 71 кілометра на секунду. Але в нічному небі вона все ж таки виглядатиме як об'єкт, який рухається дуже повільно, через велику відстань до Землі.

У міру того, як комети наближаються до Сонця, вони починають скидати частину матеріалу, який утворює ореол, або кому навколо них. Пил і газ слідують за кометами, утворюючи надзвичайно довгі хвости. Більшість комет беруть свій початок з крижаного краю нашої Сонячної системи і стають видимими для нас лише тоді, коли вони проходять через її внутрішню частину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, 28 грудня 2019 року вчені виявили комету C/2019 Y4. Свою другу назву ATLAS вона одержала на честь автоматизованої системи телескопів Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System, завдяки якій вдалося виявити космічний об'єкт.

За оцінками вчених, період обертання комети навколо Сонця становив приблизно 5,5 тисячі років. Вона мала максимально зблизитися із Землею 23 травня минулого року. Очікувалося, що вона стане дуже яскравим об'єктом у небі, але комета розпалася на частини, і цього не сталося.