UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тиранозаври могли бути соціальними тваринами

Ймовірно, вони полювали в зграях, як вовки.

Група вчених заявила про те, що тиранозаври, які жили на Землі 66-100 мільйонів років тому, могли бути не самотніми мисливцями, а соціальними хижими тваринами, як вовки. До такого висновку дослідники прийшли, вивчивши унікальну місцевість в штаті Юта, яка містить останки кількох динозаврів одного виду, повідомляє Phys.org.

За словами вчених, те, що останки тиранозаврів скам'яніли в одному регіоні, є свідченням того, що динозаври загинули разом, а отже, швидше за все, були соціальними тваринами.

«Місцевості [такі як Кар'єр веселок і єдинорогів], які дають уявлення про можливу поведінку вимерлих тварин, дуже рідкісні і важкі для інтерпретації.Традиційні методи розкопок, доповнені аналізом рідкоземельних елементів, стабільних ізотопів і концентрацій деревного вугілля, переконливо показують синхронну смерть чотирьох або п'яти тиранозаврид на цій території. Безсумнівно, ця група померла разом, що є ще одним доказом того, що тиранозавриди могли взаємодіяти як стадні тварини», - заявив експерт з тиранозаврів Філіп Каррі.

Кар'єр веселок і єдинорогів знайшов в 2014 році палеонтолог Алан Тітус, цей регіон є першим місцем масової смерті тиранозаврів, знайденим на півдні США. За словами палеонтолога, вчені відразу зрозуміли, що це місце можна використовувати для дослідження ідеї про соціальну поведінку тиранозаврів, але історія регіону занадто складна, оскільки кістки були розкопані і знову поховані рухом річки.

Ймовірно, тиранозаври загинули під час щорічної повені, яка змила їхні скелети в озеро. Вони лежали тут недоторканими, поки річка не пробила собі шлях над місцем їхнього поховання.

Вчені провели аналіз стабільних ізотопів кисню і вуглецю, а також концентрації рідкісних елементів всередині кісток і прийшли до висновку, що тиранозаври загинули одночасно і в одному місці. Тобто, скелети опинилися разом не внаслідок поступового скупчування або перенесення течією з різних регіонів.

Розкопки в цьому регіоні почалися ще з моменту виявлення в 2014 році і, ймовірно, триватимуть і в майбутньому через велику кількість кісток. Крім тиранозаврів, тут знайшли також сім видів черепах, кілька видів риб і скатів, ще два види динозаврів і майже повний скелет алігатора Deinosuchus. На думку вчених, всі ці останки скупчилися в регіоні за тривалий час.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи виявили в Аргентині череп страшного рогатого динозавра

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.