UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп у Чилі помітив довгий «хвіст» уламків після зіткнення DART з астероїдом

Хвіст розтягнувся приблизно на 10 тисяч кілометрів.

Минулого тижня апарат Double Asteroid Redirection Test (DART) зіткнувся з Діморфом, супутником астероїда Дідім. А тепер наземний телескоп Southern Astrophysical Research (SOAR) зробив знімки наслідків цього удару, повідомляє Gizmodo.

На цих зображеннях чітко видно хвіст уламків, який розтягнувся на 10 тисяч кілометрів від точки удару. "Неймовірно, наскільки чітко ми можемо сфотографувати структуру та масштаби наслідків у наступні дні", - заявив Тедді Карета з Обсерваторії Лоуелла, який брав участь у дослідженні.

Читайте також: Опубліковано нові знімки зіткнення апарату DART з астероїдом

Варто зазначити, що вчені NASA все ще збирають дані про те, наскільки сильним було зіткнення DART з Діморфом. Мірилом його успіху буде те, чи зміг апарат змінити траєкторію руху супутника навколо астероїда.

Але, як зазначає видання, сам удар можна назвати успіхом. Невдовзі вчені зможуть з'ясувати, скільки матеріалу було викинуто внаслідок удару, наскільки він був дрібним і як швидко зміг піднятися з поверхні. Це може пролити світло на те, як зіткнення впливають на "купи уламків", якою, як вважається, є Діморф.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину. Очікується, що зіткнення має змінити траєкторію руху супутника навколо материнського тіла.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.