Астрономи з США, Японії і Тайваню опублікували результати п'ятирічної роботи телескопа "Субару". Як повідомляє N+1, їм вдалося відкрити 1824 кандидатів у наднові різних типів за десять місяців спостережень, що дозволяє зробити нові відкриття в спостережувальній космології і краще зрозуміти процеси, що призводять до спалахів наднових
Наголошується, що спостереження проводилися з листопада 2016 року по квітень 2017. Надалі проводилися спектроскопічні дослідження нововідкритих об'єктів за допомогою низки наземних телескопів.
У результаті дослідникам вдалося виявити 1824 кандидата в наднові. 433 об'єкта класифіковані як наднові типу Ia, 58 з них знаходяться в галактиках, що мають z>1 (z - значення червоного зсуву). Також вдалося знайти майже десять кандидатів у SLSN, для яких z>1,8. Для порівняння, телескоп "Хаббл" за 10 років виявив 50 спалахів наднових, світло яких йшов до Землі більше восьми мільярдів років.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.