UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп "Хаббл" зробив знімок "колиски" народження зірок

Галактика знаходиться на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі.

"Хаббл" зробив новий вражаючий знімок

Телескоп "Хаббл" зробив знімок спіральної галактики MCG+07-33-027. Як повідомляється на сайті телескопа, галактика унікальна тим, що процес зореутворення відбувається в ній набагато більш активно, ніж в інших галактиках.

Зазвичай в галактиках народжується кілька зірок у рік, але в MCG+07-33-027 процес зореутворення відбувається в сотні разів швидше. На знімку телескопа "Хаббл"можна помітити області активного зореутворення в рукавах галактики.

Читайте також: "Хаббл" зробив знімок "обкраденої" карликової галактики

Для того, щоб активно продукувати зірки, галактика повинна містити велику хмару газу. Утворення зірок з неї, як правило, починається після зіткнення з іншою галактикою. Разом з тим, MCG+07-33-027 розташовується на значній відстані від своїх сусідок, тому зіткнення з ними неможливо. Причини, за якими галактика так швидко продукує нові зірки, астрономи поки пояснити не можуть.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.