UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок «прелюдії» до наднової

Зірка відноситься до типу найяскравіших світил у Всесвіті.

Вчені за допомогою телескопа «Джеймс Вебб» отримали знімки зірки Вольфа-Райє – одного з найяскравіших, наймасивніших і найшвидших світил у Всесвіті. Як повідомляє NASA, зображення зірки було отримано під час одного з перших спостережень, проведених телескопом у червні 2022 року.

На знімок потрапила зірка WR 124, яка знаходиться на відстані 15 тисяч світлових років від нас у сузір'ї Стрільця.

Читайте також: Телескоп "Джеймс Вебб" виявив невеликий астероїд

«Життя» масивних зірок коротке і лише деякі з них проходять швидкоплинну фазу Вольфа-Райє. Це робить спостереження «Джеймса Вебба» ще ціннішими.

Зірки Вольфа-Райє скидають свої зовнішні шари, внаслідок чого з'являються характерні гало з газу та пилу. Зірка WR 124 у 30 разів важча за Сонце і на даний момент втратила матерію на 10 Сонць. У міру того, як газ, що викидається, віддаляється від зірки і остигає, утворюється космічний пил, який світиться в інфрачервоному світлі, яке фіксується «Веббом».

Походження космічного пилу, який може пережити вибух наднового і зробити свій внесок у загальний «пиловий бюджет» Всесвіту, становить великий інтерес для астрономів. Пил є невід'ємною частиною роботи Всесвіту: він укриває зірки, що формуються, збирається разом, допомагаючи формувати планети, і служить платформою для утворення і злипання молекул, включаючи будівельні блоки життя на Землі. Незважаючи на безліч важливих ролей, які грає пил, у Всесвіті все ще більше пилу, ніж можуть пояснити сучасні астрономічні теорії утворення пилу. І телескоп «Джеймса Вебба» відкриває нові можливості для його вивчення.

Раніше телескоп «Джеймс Вебб» виявив масивні галактики розміром з Чумацький Шлях, наповнені старими зірками, які поставили астрономів у глухий кут. Згідно з існуючими уявленнями, галактики не мали існувати.