UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп «Джеймс Вебб» виявив свою першу екзопланету

Її розміри майже точно збігаються з розмірами Землі.

Телескоп "Джеймс Вебб" зробив нове відкриття. Йому вдалося підтвердити існування планети поза Сонячною системою. Як повідомляє CNN, до цього ознаки її існування виявив телескоп TESS.

Планета одержала позначення LHS 475 b, її розміри майже точно збігаються з розмірами Землі. Вона знаходиться на відстані 41 світлового року від нашої системи у сузір'ї Октанта.

Читайте також: Вчені знайшли недалеко від Землі потенційно населену планету

У ході нового дослідження вчені спостерігали за зіркою, навколо якої обертається потенційна планета, за допомогою "Джеймса Вебба". Вони стежили за падінням яскравості світила, яке виникає, коли планета проходить між ним та спостерігачем.

«Немає жодних сумнівів у тому, що планета існує. Вихідні дані «Вебба» підтверджують це», - йдеться у заяві провідного автора дослідження Джейкоба Люстіг-Єгера.

"Джеймс Вебб" - єдиний сучасний телескоп, який може спостерігати за атмосферою екзопланет розміром з Землю. Дослідники використовували телескоп для аналізу планети за кількома довжинами світла, щоб визначити, чи має атмосфера. Поки що жодних висновків зробити не вдалося, але апарат зміг вловити ряд присутніх молекул.

Влітку астрономи матимуть ще одну можливість спостерігати за планетою та зможуть провести додатковий аналіз присутності атмосфери. Але даних, доступних на даний момент, достатньо, щоб зрозуміти, що LHS 475 b на кілька градусів тепліша за Землю. Якщо надалі вчені знайдуть на ній хмари, вона може виявитися більш схожою на Венеру, аніж на нашу планету.

Небесне тіло здійснює оберт навколо своєї зірки за два земні дні. Світило ж розігрівається до температури, меншої, ніж у Сонця.

Нагадаємо, журнал Science назвав запуск телескопа "Джеймс Вебб" головним науковим проривом минулого року.