Величезну кількість вражаючих ультрасучасних роботів показали у Лондоні учасники міжнародної конференції, присвяченої так званим "живим машинам". Захід, організований університетом Шеффілда, об'єднав розробників технологій з усього світу. Їхня мета - не тільки просунути робототехніку, уподібнюючи її природі, а й допомогти вченим на основі цих напрацювань отримати більше знань про живі організми.
Знаменитий Музей науки у дні конференції заповнили найдивовижніші механічні творіння - машини з руховими і сенсорними функціями, як у тварин, а також андроїди, здатні говорити, співати, танцювати, "виражати емоції" і навіть малювати непогані портрети, пише The Daily Mail.
Багато з представлених роботів наділені тактильними здібностями. В одного, наприклад, є "пучок" штучних волосків або вібрісс, створених за подобою чутливих мишачих вусиків (хоча у порівнянні з мишею, і сам робот, і його вібрісси набагато більші). Кожен "волосок" рухається у різні боки, досліджуючи об'єкт, а сенсор акумулює сприйняття.
Інший екземпляр - крихітний робот-"землерийка" - може за допомогою дотику досліджувати околиці і рухатися за "здобиччю" меншого розміру, описує автор статті.
Ще одна група розробників створила механічну руку на основі уявлень вчених про те, які зміни відбуваються з шарами епідермісу на кінчиках людських пальців при дотику.
На виставці були показані і дивовижні біогібриди - в цих машинах суміщені біологічні і штучні частини. Одним з таких роботів "керують" слизовики - найпростіші організми, здатні елементарно сприймати і запам'ятовувати. Через їхню реакцію на зовнішні подразники машині передаються різні "емоції".
При цьому дослідники не виключають, що ми і самі можемо в майбутньому стати свого роду біогібридамі, оскільки наш зв'язок з навколишнім нас технікою стає все тіснішим, а залежність - все очевиднішою.
Деякі з експонатів, представлених на конференції, немов навіяні вже давно придуманими персонажам кіно і мультфільмів. Наприклад, "живий одяг", який змінює колір, як хамелеон, і відображає таким чином емоції того, хто носить його, почасти нагадує індикатор з радянського мультфільму "Таємниця третьої планети". Той, щоправда, був не одягом, а самостійним організмом, але його емоції теж виявлялися в кольорі.
Ще більше асоціацій викликають людиноподібні роботи. Robothespian говорить, співає і навіть "хникає", висловлюючи "емоції" рідкокристалічними очима. За "характером" він насамперед нагадує знаменитого C-3PO з "Зоряних воєн".
Робот на ім'я iCub танцює під музику, вчиться новим рухам, а також досліджує об'єкти зовсім як маленька дитина (згадується як мінімум хлопчик-робот Девід із "Штучного розуму").
Ще один робот, Paul, за півгодини може намалювати портрет людини, що позує. Виходить непогано, не гірше ніж в автоматона з фільму "Хранитель часу".
У музеї також були показані роботи, що поводяться як восьминоги, риби, хробаки, павукоподібні. А "механічний пес" досить впевнено крокує, долаючи невеликі перешкоди і адаптуючись до зміни нахилу поверхні, і навіть бігає.
Як кажуть організатори, конференція націлена на розвиток майбутніх технологій на базових принципах живих систем і тому потоці сигналів, який з'єднує їх із штучними системами. "Ці технології будуть здійснювати серйозний вплив на багато аспектів нашого життя в майбутньому, - говорить професор кафедри психології університету Шеффілда Тоні Прескотт. - Вони піднімуть важливі питання етики та практичного застосування, і конференція - хороший шанс звернутися до них вже зараз". !zn
//c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1
//c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1
//c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1
//c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1
Читайте також:
Японського астронавта на МКС буде супроводжувати робот-андроїд
Вчені створили робота-бігуна, швидшого за найшвидшу людину планети (ВІДЕО)
Росія на межі наукового прориву: вчені наблизилися до створення штучного розуму