UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Суми – рекордні": скільки світ за рік витратив на ядерну зброю

Нова сума, яка на $10.7 млрд більша, ніж у попередньому році, зумовлена, зокрема, різким збільшенням оборонних бюджетів США на тлі війни Росії проти України, а також між Ізраїлем та Хамасом.

Глобальні витрати на ядерну зброю у 2023 році зросли на 13% до рекордних $91.4 млрд, згідно з дослідженням Міжнародної кампанії за заборону ядерної зброї (ICAN), передає The Guardian.

Витрати збільшили всі дев'ять країн, що входять до "Ядерного клубу": США, Китай, Росія, Велика Британія, Франція, Індія, Ізраїль, Пакистан та Північна Корея.

Витрати США на ядерну зброю оцінюються в 51.5 мільярдів доларів – це найбільший показник. На другому місці Китай із бюджетом у 11.9 мільярда доларів.

Читайте також: The Guardian: США мають зробити ШІ своїм наступним Манхеттенським проєктом

З 1950-х років найбільшими ядерними державами залишаються США та Росія, які володіють близько 90% усіх боєголовок. За словами дослідників, у Росії – 4,380 ядерних боєголовок, які розгорнуті або перебувають на зберіганні, у США – 3,708.

Прогнозується, що у 2024 році глобальне фінансування ядерної зброї сягне 100 мільярдів доларів.

Тим часом НАТО веде переговори, щоб розгорнути більшу кількість ядерної зброї на тлі зростаючої загрози з боку Китаю, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.