Верховний суд ЄС ухвалив, що компанія Google повинна видаляти з результатів пошуку "явно неточні дані", якщо користувачі зможуть довести їхню неточність, повідомляє Reuters.
Захисники свободи слова та прихильники прав на недоторканність приватного життя останніми роками конфліктують через «право на забуття» в Інтернеті. Тобто можливість людей видаляти свої цифрові сліди.
Справа, що розглядалася Судом Європейського Союзу (CJEU), стосувалася двох керівників групи інвестиційних компаній, які попросили Google видалити результати пошуку, які пов'язують їхні імена з деякими статтями, що критикують інвестиційну модель групи. Вони також хотіли, щоб пошукова система видалила їхні мініатюри з результатів пошуку.
Компанія відхилила ці прохання, заявивши, що не знає, чи є поширена інформація неточною чи ні.
"Оператор пошукової системи повинен скасувати посилання на інформацію, знайдену в посилальному контенті, якщо особа, яка запитує видалення посилання, доведе, що така інформація явно неправильна", - ухвалив Суд Європейського Союзу.
Щоб уникнути надмірного тиску на користувачів, суддя ухвалив, що докази не обов'язково повинні бути встановлені в результаті судового розгляду, і повинні включати лише ті дані, які може бути розумно вимагати від них.