UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сучасні люди з'явилися на сто тисяч років раніше передбачуваного - вчені

Дослідники виявили найдавніші останки Homo sapiens.

Міжнародна група вчених виявила найдавніші останки людини розумної, вік яких оцінюється у 300 тисяч років, що змінює уявлення про час появи перших представників виду Homo sapiens, повідомляє Товариство Макса Планка.

Кістки, які належали найдавнішим представникам виду Homo sapiens, разом з кам'яними знаряддями праці і рештками тварин були виявлені на палеонтологічній стоянці Джебель-Ірхуд у Марокко. На думку вчених, вік кісток становить 300 тисяч років, тобто, сучасні люди з'явилися на 100 тисяч років раніше, ніж передбачалося до цього.

До цього найдавнішими останками людини розумної вважалися кістки, знайдені в Ефіопії, вік яких оцінювався в 195 тисяч років. "Ми звикли думати, що колискою людства була Східна Африка 200 тисяч років тому. Але нові дані свідчать про те, що представники Homo sapiens поширилися по всьому Африканському континенту 300 тисяч років тому. Задовго до того, як люди мігрували з Африки, відбулася міграція по Африці ", - заявив палеонтолог Жан-Жак Хаблі.

Раніше археологи виявили невідомий раніше вид давніх людей. Знайдений вид отримав назву Homo naledi - від слова "зірка" місцевою мовою сесото. Мозок Homo naledi був розміром з великий апельсин, вони мали струнке тіло, плечі, схожі на плечі сучасних мавп, і ноги, які нагадують за будовою ногу сучасної людини. Зріст Homo naledi становив приблизно 150 сантиметрів, а вага – приблизно 45 кілограм.