UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створено інструмент для виявлення фейкових фотографій

Інструмент може виявити навіть дифейки, створені за допомогою штучного інтелекту.

Компанія Jigsaw, яка належить холдингу Alphabet, розробила безкоштовний інструмент під назвою Assembler, що призначений для визначення достовірності фотографій і виявлення слідів редагування в них, повідомляє The New York Times.

Наголошується, що інструмент здатний виявляти не тільки злиття фотографій або копіювання об'єктів, але і дипфейки, створені за допомогою нейромереж. У компанії стверджують, що вже перевірили його роботу за допомогою десятків новинних організацій зі всього світу.

Сервіс, в першу чергу, призначений для того, щоб допомогти визначити справжність фото новинним агентствам. Репортери можуть відправити фотографію в сервіс, який за допомогою семи датчиків визначить, чи не піддавалася вона обробці.

Якщо фотографія була відредагована, наприклад, поєднана з двох або якийсь об'єкт з неї видалили, залишаються сліди. Assembler вивчає зображення і знаходить такі сліди редагування. П'ять із семи детекторів інструменту були розроблені вченими з Каліфорнійського університету в Берклі, Університету Меріленда і Неаполітанського університету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Розробники компанії OpenAI оновили штучний інтелект (ШІ), який може писати реалістичні історії, вірші і статті, і створили на його основі нейромережу, здатну створювати фейкові новини та спам для соціальних мереж.