Вчені з Університету штату Нью-Йорк у Буффало розробили алгоритм, який може розпізнати діпфейк-фотографії, аналізуючи відображення в очах. За словами дослідників, їхній інструмент показав ефективність 94% при розпізнанні підроблених портретних фотографій, повідомляє «Популярная механика».
Більшість зображень, які генерує штучний інтелект, не можуть точно і послідовно відтворювати відображення в обох очах. Вчені відзначають, що у обох очей повинні бути схожі відображаючі візерунки, оскільки вони бачать одне й те саме.
Але у інструменту є і ряд обмежень. Так, для виявлення діпфейків необхідне відбите джерело світла. Розбіжності в відображеннях також можуть бути виправлені під час наступного редагування фотографії. Крім цього, інструмент повинен порівнювати відображення в обох очах: якщо в об'єкта немає одного ока або він прикритий, то методика не спрацює.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше YouTube-блогер Ctrl Shift Face за допомогою нейромережі замінив обличчя Арнольда Шварценеггера у фільмі "Термінатор 2" на обличчя Сильвестра Сталлоне. Заміна актора ніяк не вплинула на сам фільм: обох випадках Т-800 виглядає страхітливо.