UA / RU
Підтримати ZN.ua

Студенти створили альтернативу паперовим пакетам з фруктової шкірки

Сумки Sonnet155 розчиняються у воді і можуть бути використані для добрива рослин

© SONNET155/Green Product Award
© SONNET155/Green Product Award
© SONNET155/Green Product Award
© SONNET155/Green Product Award
© SONNET155/Green Product Award
© SONNET155/Green Product Award
© SONNET155/Green Product Award

Берлінські студенти-дизайнери Лобке Бекфельд і Йоханна Хехемейер-Кюртен розробили напівпрозорий мішок з фруктовою шкірки, який розчиняється у воді і може використовуватися для добрива рослин, коли в ньому більше немає необхідності.

Sonnet155 виготовлений з двох різних постіндустріальних відходів - шкірки від фруктів, які залишилися після виробництва соку, і коротких целюлозних волокон, отриманих на місцевій текстильній фабриці.

Незважаючи на те, що Sonnet155 нагадує сумку, цей продукт має термін служби близький до одноразового паперового пакету, і призначений для природного розкладання по мірі зносу, перш ніж його можна буде в кінцевому підсумку переробити.

SONNET155/Green Product Award

«Ми розробили цей пакет як модернізацію звичайного паперового пакета, але, звичайно, ми сподіваємося, що він сподобається людям і буде використовуватися поки не почне розчинятися», - сказав Хехемейер-Кюртен Dezeen. «Таким чином, це також може бути тимчасова сумочка. Елегантна форма перетворює матеріал в бажаний продукт, який представляє екологічність як задоволення, а не тягар».

Ключовим інгредієнтом Sonnet155 є пектин, який витягується з клітинних стінок фруктових відходів і діє як природне сполучна. Він армований целюлозними волокнами довжиною менше п'яти міліметрів, які фільтруються в процесі промислового виробництва текстилю, оскільки занадто короткі, щоб перетворюватися в тканину. У поєднанні з теплою водою суміш залишають для застигання в формі на термін до п'яти днів, перш ніж зшити.

Бекфельд і Хехемейер-Кюртен отримали пектин з шкірки, щоб створити фруктову шкіру.

«Відсоток целюлози, а також довжина і щільність волокон визначають структуру, рівень прозорості і пружність матеріалу», - запевнив Хехемейер-Кюртен. «Натуральні пігменти мають діапазон кольорів від світлого до темного, від напівпрозорого до непрозорого і від тьмяного до мерехтливого, а структура форми робить матеріал матовим або глянцевим».

SONNET155/Green Product Award

Якщо фруктовий пакет занадто зношений, то його можна розчинити в теплій воді і переробити, щоб створити новий тієї ж якості.

В якості альтернативи целюлозу можна відфільтрувати через сито і використовувати повторно, а пектин можна використовувати як добриво для рослин. «Пектин вже використовується як добриво в органічному сільському господарстві», - пояснив Хехемейер-Кюртен.

«Але оскільки велика частина відходів целюлози, що утворюються при виробництві текстилю, попередньо пофарбована і тому потенційно небезпечна для навколишнього середовища, ми розробили життєвий цикл, який дозволяє легко розділити два основних інгредієнти».

Бекфельд і Хехемейер-Кюртен, які отримують ступінь магістра в Берлінській художньої академії Вайсензеє, в даний час шукають виробників і промислових виробників, з якими вони могли б співпрацювати, щоб зробити Sonnet155 комерційно доступним.

Читайте також: І небезпека, і втрата цінного ресурсу

Нагадаємо, ісландська дизайнерка перетворює побічні продукти м'ясної промисловості в посуд і біорозкладаний матеріал для упаковки м'ясних продуктів. Посуд з кісток розчиняється в воді за тиждень.

А південнокорейський студент-дизайнер створює пластикові стільці з використаних медичних масок. Для одного такого стільця потрібно 1,5 тисячі одноразових масок.