UA / RU
Підтримати ZN.ua

Студент створив програму для виявлення текстів, написаних штучним інтелектом

На створення програми його надихнув чатбот OpenAI.

Студент коледжу з США створив додаток, покликаний допомогти зрозуміти, чи був написаний текст людиною або новим чатботом ChatGPT компанії OpenAI. Едвард Тіан назвав свою програму GPTZero, повідомляє Gizmodo.

Вона має допомогти виявити академічний плагіат, коли тексти пишуться не людьми, а чатботами з використанням штучного інтелекту. Створена програма аналізує текст на складність та «випадковості».

Читайте також: Штучний інтелект допоміг медикам потроїти кількість одужань після інсульту

Програма стала особливо актуальною після того, як ChatGPT вразив усіх своїм умінням писати тексти, що майже не відрізняються від написаних людиною. Ця технологія стала сенсацією, але викликала і занепокоєння. Зокрема, критики побоюються, що чатбот потенційно може зруйнувати систему написання есе в коледжі, призвести до поширення дезінформації та стане згубним для великих медіа-галузей.

Gizmodo зазначає, що GPTZero працює доволі непогано. Під час перевірки програма за кілька секунд змогла визначити, що текст був написаний чатботом, а після – так само легко визначила текст, написаний людиною. Чим більше текстів завантажується в програму, тим більш точною вона стає.

Раніше Bloombrg з посиланням на власні джерела повідомило, що Microsoft планує інтегрувати ChatGPT у свою пошукову систему Bing.