UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стародавні тварини трилобіти могли дихати ногами – вчені

Організми існували на Землі протягом 270 мільйонів років.

Американські вчені заявили про те, що одні з найуспішніших тварин на Землі, трилобіти, могли дихати ногами. На їхніх кінцівках знаходилися спеціальні відростки, які і допомагали тваринам дихати, повідомляє Naked science.

Трилобіти існували на Землі протягом 270 мільйонів років, тобто, довше, ніж динозаври. Вони пережили два масових вимирання і зникли тільки під час найкатастрофічнішого з них - пермського. Різноманітність тварин була дуже великою, вони успішно адаптувалися до умов зовнішнього середовища.

У ході нового дослідження вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді за допомогою комп'ютерної томографії детально розглянули останки трилобітів. Дослідники створили 3D-модель анатомічних органів цих істот, що допомогло їм роздивитися найдрібніші деталі.

Дослідники вивчили незвичайні відростки у верхній частині кінцівок трилобітів, раніше вважалося, що вони допомагали тваринам плавати або зариватися в мул. Але проведене вченими моделювання показало, що у цих органів було зовсім інше призначення. Ці опуклості допомагали тваринам дихати, як зябра сучасних членистоногих або креветок. Відростки насичували кров киснем.

Відкриття стало несподіванкою для вчених, адже трилобіти закопувались в мул, а отже, кінцівки були не найвдалішим місцем для розташування органів дихання. Тому питання про те, навіщо цим істотам знадобилися легені в «ногах», залишається відкритим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи виявили в Аргентині череп страшного рогатого динозавра

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.