UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стародавні люди в Європі могли красти їжу у диких собак

Древні собаки жили в Європі й Африці приблизно 1,8 - 0,8 мільйона років тому.

Група вчених встановила, що одні з перших видів гомінідів, які покинули свою звичну сферу проживання в Африці, дуже тісно взаємодіяли з предками африканських диких собак, повідомляє Newscientist.

Протягом багатьох років археологи проводили розкопки на ділянці поблизу міста Дманісі в Грузії. Там вони знайшли безліч доказів того, що один з видів стародавніх людей, а саме Homo erectus існували близько 1,8 млн років тому. Таким чином, цей вид древніх людей може бути одним з найбільш ранніх гомінідів, які жили за межами Африки.

Там же, біля Дманісі на кордоні трьох континентів Азії, Африки та Європи вчені знайшли останки дуже дивної й незрозумілої собаки.

Після того як вони детально вивчили та проаналізували скам'янілості, встановили, що собаку, яку вони знайшли - це Canis (Xenocyon) lycaonoides. Це такий вимерлий вид псових, від якого походить червоний гірський вовк (Дхол) і африканська гієнова собака (Lycaon pictus).

Вчені припускають, що вона виглядала як африканська дика собака, але була товстішою і з довгими кінцівками, як в ірландського вовкодава.

Читайте також: В Іспанії археологи вивчили прикраси епохи бронзової доби

На думку дослідників, Canis (Xenocyon) lycaonoides спочатку виникли в Азії, а потім поширилися в Європі й Африці приблизно 1,8 - 0,8 мільйона років тому. Таким чином цей вид собак є одним з найбільш ранніх з коли-небудь виявлених в Європі.

Однак, попри близьке життя з першими древніми представниками людей, собаки не були одомашненими. Сучасні африканські дикі собаки пристосувалися і призвичаїлися швидко з'їдати свою здобич, перш ніж її можуть вкрасти більші й сильні хижаки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Вчені підкреслили, що Canis (Xenocyon) lycaonoides можливо жили поруч з древніми людьми, які відлякували собак, щоб ті не крали їх їжу. Однак припускають, що Homo erectus навпаки крали здобич стародавніх собак.

Нагадаємо, що вчені припускають, людина прямоходяча заселила Північну Африку раніше, ніж вважалося. Адже вони знайшли знаряддя праці віком 1,3 мільйона років, яке свідчить про це.