UA / RU
Підтримати ZN.ua

Станція New Horizons зафіксувала рух льодовиків на Плутоні

Раніше дане явище астрономи спостерігали тільки на активних планетах, як Земля і Марс.

Автоматична міжпланетна станція New Horizons зафіксувала рух азотного льоду на Плутоні, переміщення якого схоже на міграцію льодовиків на Землі.

Станція New Horizons зафіксувала переміщення льодовиків на лівому краю так званого "серця" карликової планети (регіон Томбо). Найбільш чітко ці процеси можна спостерігати в районі плато Супутник, де астрономи розгледіли на кордоні між темними і світлими ділянками місцевості характерну для переміщення льодовиків картину.

"Раніше ми бачили подібне тільки на активних планетах, як Земля і Марс. Я не можу стримати посмішку від щастя", - сказав один з представників NASA Джон Спенсер.

Як кажуть вчені, азотний лід заповнює собою западини (кратери і канали), а сама поверхня Плутона вкрита їм досить нерівномірно. Багато льоду на полюсах карликової планети, а середні широти містять помірну кількість льоду.

Крім цього, станція New Horizons виявила, що плато Супутник містить льоди з азоту, чадного газу та метану, а на півдні "серця" карликової планети (в регіоні Ктулху) дослідники виявили, що древні кратери виявилися покритими молодими льодами.

Також астрономи виявили на Плутоні, поруч з регіоном Ктулху, третій гірський хребет Хілларі, який названий на честь одного з двох перших підкорювачів Евересту. Свій аналіз вчені провели на основі інформації, яка була отримана 14 липня 2015 року інструментом LORRI (Long Range Reconnaissance Imager), коли станція New Horizons була на відстані 450 тисяч км від поверхні Плутона.

Читайте також: New Horizons зробив нові знімки супутників Плутона

Раніше вчені зафіксували на Плутоні наявність погоди. У процесі вивчення атмосфери Плутона, автоматична міжпланетна станція New Horizons визначила тиск у її поверхні і виявила регулярні опади з толінів, свідчать про наявність на карликовій планеті погоди.