Уряд США зацікавлений в розробці довгострокової програми, здатної запобігти наслідкам від3. На сайті Білого дому у четвер, 29 жовтня, з'явилися два документа національної програми з нейтралізації шкідливого впливу сонячних спалахів і "космічної погоди", які можуть серйозно дестабілізувати електромережі і завдати шкоди іншим інфраструктурним об'єктам на Землі. Про це в понеділок, 2 листопада, написав space.com.
У новій "Національній космічній погодній стратегії" викладено алгоритм дій федерального уряду, пов'язаний з аналізом, прогнозом і підготовкою до космічних і погодних явищ. Більш конкретні кроки, описані в "Національному плані дій з космічної погоди".
"Ми зосередимося на виробленні національного підходу до забезпечення стійкості перед викликом космічних і погодних ризиків", - пояснила заступник секретаря Департаменту внутрішньої національної безпеки і програмного управління Сюзан Сполдінг під час заходу, організованого Управлінням науково-технічної політики США у четвер, 29 жовтня.
Експерти сходяться на думці, що ризик дійсно серйозний. Потужні спалахи на Сонці можуть впливати на роботу орбітальних супутників. Найбільш сильні викиди плазми загрожують здоров'ю астронавтів на МКС. Ще більше занепокоєння викликають викиди корональної маси (ВКМ), які зі швидкістю мільйони кілометрів на секунду обрушуються на Землю, викликаючи інтенсивні геомагнітні бурі, пошкодження електромереж, супутникової навігації, стільникового та радіозв'язку.
Найсильнішою з зафіксованих будь-коли магнітних бур стала так звана Каррингтонська подія в 1859 році, яка вивела з ладу більшість магнітних приладів і телеграфні системи. Згідно аналізу шарів крижаної кори, подібний викид частинок Сонцем відбувається лише раз на 500 років. Сонячні бурі такої активності можуть спалити штучні космічні супутники і викликати глобальне відключення електрики, завдаючи шкоди технологічно розвинутій цивілізації, яку можна порівняти з сумами від $ 600 млрд до $ 2,6 трлн доларів США.
"Я не стверджую, що небо падає, але насправді це так, якщо уявити мільйони тонн заряджених частинок, що атакують Землю", сказав Террі Бостон, президент і виконавчий директор організації передачі електроенергії PJM. "Геомагнітні збурення з космосу є реальною загрозою для [електроенергетичної] системи".
Національна космічна погодна стратегія зосередиться на шести основних цілях: 1) встановленні критеріїв частоти космічно-погодних явищ; 2) поліпшенні реагування та роботи з наслідками; 3) зменшенні вразливості від геомагнітних бур; 4) поліпшенні прогнозів щодо впливу на критичну інфраструктуру; 5) поліпшенняіпрогнозів космічно-погодних явищ, більш повному розумінні космічної погоди; 6) розвитку міжнародного співробітництва (оскільки ефекти від екстремальних подій відчуваються по всій земній кулі).
Національний план з космічної погоди передбачає синергію зусиль уряду, наукових інститутів та комерційного сектору. Розробкою найбільш точного сенсорного обладнання займуться NASA, міністерство торгівлі, міністерство оборони та Національний науковий фонд США.
У листопаді 1999 року Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) запровадило п'ятибальну шкалу сили магнітних бур G-індекс. Шкала характеризує інтенсивність геомагнітного шторму за впливом варіацій магнітного поля Землі на людей, тварин, електротехніку, зв'язок, навігацію і т. д. По ній магнитні бурі підрозділяються на рівні від G1 (слабкі бурі) до G5 (екстремально сильні бурі).