UA / RU
Підтримати ZN.ua

Sony і Panasonic готують заміну формату Blu-ray

Нові оптичні диски об'ємом 300 Гб прийдуть на зміну Blu-ray, які дозволяють записувати тільки 50 Гб даних.

Компанії Sony і Panasonic ведуть розробку нового формату фізичного зберігання даних, який повинен прийти на зміну нинішнім Blu-ray дисків. Створюваний компаніями оптичний диск буде містити як мінімум 300 Гб даних, а роботу над ним планується завершити до кінця 2015 року. Нинішні диски формату Blu-ray дозволяють зберігати до 50 Гб даних.

Раніше компанія Sony заявляла, що фільми, записані у форматі 4K потребуватимуть для свого зберігання не менше 100 Гб на один фільм. Дозвіл 4К пропонує вчетверо більш високий дозвіл в порівнянні з HD. Нещодавно Sony випустила перший пристрій, що дозволяє в реальному часі транслювати 4K-фільми, однак він вимагає дуже високої смуги пропускання в інтернеті, тому працювати з ним можуть далеко не всі споживачі.

У заяві Sony і Panasonic сказано, що їх розробка не має прямого відношення до 4K, однак підходить для останнього. Також компанії позиціонують нові носії, як вирішення для зберігання великих архівів найбільш різнорідної інформації, наприклад великих масивів корпоративних звітів. "Нові оптичні диски мають прекрасні показники, вони захищені від зовнішнього впливу, їм не страшний пил, вони переносять вплив води і можуть зберігатися в різних умовах температури та вологості", - йдеться в заяві компаній.

Обидві компанії говорять, що коли вони почнуть випускати рідери для оптичних дисків нового формату, то пристрої будуть сумісні з нинішніми дисками Blu-ray, DVD і CD. Також компанії говорять, що нові носії будуть розглядатися, як засіб для довготривалого зберігання цифрової інформації.

Раніше компанії Sony, JVC і Panasonic вже продемонстрували споживчі пристрої для роботи з 4K-відео, проте їх ціна поки вимірюється десятками тисяч доларів і недосяжна для більшості споживачів.

Більш докладні відомості про новий формат компанії обіцяють опублікувати пізніше. !zn

Читайте також:

Новітній формат відео дає картинку в 16 разів чіткішу сучасних стандартів

Вчені придумали, як зберігати у п'яти вимірах інформацію, яка переживе людство

Представлений перший у світі прообраз "тривимірного жорсткого диска"