Зонд NASA Parker Solar Probe зробив знімок Венери крупним планом. Як повідомляється на сайті агентства, зображення було отримано ще в липні 2020 року, але опублікували його лише зараз.
Незважаючи на те, що головний фокус Parker Solar Probe зосереджений на Сонці, Венера займає важливе місце в його місії. Так, протягом семи років роботи зонд повинен зробити сім гравітаційних маневрів біля планети, які дозволяють йому корегувати свою орбіту.
Під час одного з таких маневрів, який стався 11 липня 2020 року, Parker Solar Probe і зробив знімок Венери. У момент отримання знімка зонд знаходився на відстані більше 12 тисяч кілометрів від поверхні планети.
У правій частині зображення можна помітити зоряне небо, а ліву повністю займає Венера. Темна пляма на її поверхні - це Земля Афродіти, найбільший гірський регіон планети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
В ході четвертого гравітаційного маневру поблизу Венери, який успішно пройшов 20 лютого, «Паркер» пролетів на мінімальній відстані 2385 кілометрів від поверхні Венери і отримав ряд нових зображень нічного боку планети. Очікується, що вчені отримають і оброблять ці дані до кінця квітня.
Parker Solar Probe обладнаний величезним тепловим екраном зі спеціального вуглепластикового матеріалу, що відбиває 99% світла і тепла. Його товщина – 11 сантиметрів, а довжина і ширина сягають декількох метрів.
Передбачається, що корпус зонда розігріватиметься до температур близько 1500 градусів Кельвіна і піддаватиметься дії потоку радіації, що перевищує фон на Землі у майже 500 разів.