UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сонячний зонд NASA зробив знімки поверхні Венери

На зображеннях можна побачити континентальні райони, рівнини та плато.

Сонячний зонд «Паркер» зробив знімки поверхні Венери у видимому світлі. Як повідомляється на сайті NASA, зазвичай поверхня планети прихована щільними хмарами, але тепер «Паркеру» вдалося отримати її зображення.

Отримані знімки, об'єднані у відео, дозволяють роздивитися окремі риси: континентальні райони, рівнини та плато. Навколо планети також можна побачити ореол кисню, що світиться, в атмосфері.

Читайте також: NASA відправить до Венери дві місії, щоб зрозуміти, як вона перетворилася на «пекло»

Зображення планети, яку часто називають «близнюком Землі», можуть допомогти більше дізнатися про геологію поверхні Венери, а також її еволюцію. Враховуючи подібність між планетами, ці дані допоможуть вченим зрозуміти, чому Венера стала негостинною, а Земля перетворилася на оазис.

Перші зображення були отримані в липні 2020 року, коли «Паркер» втретє пролетів повз Венеру для корекції своєї орбіти. Приймач WISPR, який використовував зонд, був розроблений для того, щоб розглянути слабкі деталі у сонячній атмосфері та вітрі. Вчені думали, що його можна використовувати, щоб роздивитися вершини хмар, що приховують Венеру.

Дослідники прагнули виміряти швидкість хмар планети. Але замість того, щоб просто сфотографувати хмари, WISPR також роздивився поверхню Венери. Зображення настільки вразили вчених, що вони знову включили WISPR під час четвертого прольоту повз планету у лютому 2021 року. Тоді "Паркер" зміг зробити знімки всієї нічної сторони Венери.

Хмари перешкоджають більшій частині видимого світла, що йде від поверхні Венери, але найдовші видимі хвилі, які межують із ближнім інфрачервоним діапазоном, проходять. Вдень це червоне світло губиться серед яскравого сонячного світла, що відбивається від вершин хмар Венери, але в темряві ночі камери WISPR змогли вловити це слабке світіння, спричинене теплом, що походить від поверхні.

Проходячи повз Венеру, WISPR вловив діапазон довжин хвиль від 470 до 800 нанометрів. Частина цього світла знаходиться в ближньому інфрачервоному діапазоні - довжині хвиль, які ми не можемо бачити, але відчуваємо як тепло, а частина знаходиться у видимому діапазоні між 380 і приблизно 750 нанометрами.

Вчені відзначають, що у високогірних районах температура трохи нижча, ніж у нижчих областях, тому на зображеннях вони виглядають як темні плями. Зображення також допоможуть вченим краще зрозуміти геологію та мінеральний склад Венери. Під час нагрівання матеріали випромінюють на унікальній довжині хвилі. Об'єднавши нові знімки з попередніми даними, вчені зможуть краще зрозуміти, які мінерали виходять на поверхню Венери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Умови на Венері вкрай несприятливі, атмосфера планети насичена вуглекислим газом, тиск на поверхні аналогічний до такого на Землі на глибині 900 метрів під водою, а середня температура досягає 426 градусів Цельсія. Водночас деякі вчені вважають, що життя на Венері все ж таки можливе і що мікроорганізми можуть виживати там у хмарах.