Вчені з Медичної школи Дартмутського коледжу в США заявили про те, що прослуховування сонати Моцарта зменшує сплески електричної активності мозку, пов'язані з епілепсією. Прослуховування твору всього протягом 30 секунд може запобігти нападам у людей з лікарсько-стійкою епілепсію, повідомляє «Популярная механика».
У ході дослідження вчені використали електроенцефалограми 16 дорослих добровольців з лікарсько-стійкою епілепсію. Їх попросили прослухати різні музичні відрізки тривалістю від 15 до 90 секунд. Серед них була і соната Моцарта.
Виявилося, що прослуховування сонати Моцарта для двох фортепіано ре мажор (K448), але не будь-якого іншого твору, може знизити електричну активність в мозку, пов'язану з епілепсією в середньому на 66,5%. Найбільше скорочення спостерігалось у лівій і правій лобових кірках головного мозку, вони беруть участь в регуляції емоційних реакцій.
Варто відзначити, що благотворний вплив К448 на людей встановили ще в 1993 році. Тоді вчені з'ясували, що у людей, які слухають сонату протягом 10 хвилин, поліпшуються навички просторового мислення.
Надалі вчені будуть вивчати і інші твори, щоб визначити терапевтичні елементи сонати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Литви навчили штучний інтелект виявляти зміни в мозку, які передують розвитку хвороби Альцгеймера, з точністю в 99%. Алгоритм справляється з цим завданням набагато краще і точніше, ніж існуючі методи діагностики.