UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні з Землею зблизиться нещодавно відкрита зелена комета

Востаннє її бачили ще неандертальці.

Нещодавно відкрита зелена комета C/2022 E3 (ZTF) здійснить максимальне зближення з Землею у середу, 1 лютого. За словами астрономів, подорож до нашої планети зайняла у небесного тіла 50 тисяч років, повідомляє ВВС.

На фотографіях, отриманих астрофотографами, видно, що комету оточує зелений серпанок. Але на спостерігачів, які знаходяться на Землі, чекає розчарування: яскравість об'єкта знаходиться на межі того, що може побачити людське око.

Читайте також: Сонячний шторм «відірвав» хвіст кометі, яка рухається до Землі: фото

«Ви могли бачити повідомлення, в яких йдеться, що яскравий зелений об'єкт освітлить нічне небо. На жаль, нічого подібного не станеться», - заявив виконавчий директор Королівського астрономічного товариства Роберт Мессі.

Водночас у місцях далеко від світлового забруднення можна буде побачити пляму світла в нічному небі. Ще більше шансів побачити комету можна отримати, якщо використати бінокль.

Комети складаються з льоду та пилу. Коли вони наближаються до Сонця, лід випаровується, а пил викидається у повітря, утворюючи характерний довгий хвіст. Тому спостерігачі з біноклем або телескопом можуть побачити і хвіст, який зробить пляму в небі більш схожою на комету.

Комету ZTF відкрили у березні минулого року. У момент максимального зближення із Землею вона підійде до планети на 41 мільйон кілометрів. Ймовірно, що вона походить з хмари Оорта – скупчення льодових об'єктів на околицях Сонячної системи.

За даними NASA, період обертання комети становить 50 тисяч років, тобто востаннє вона підходила на мінімальну відстань до Землі під час верхнього палеоліту. Це означає, що комету могли спостерігати неандертальці або ранні Homo sapiens, які мешкали під час останнього льодовикового періоду. Але, звісно, вони не могли знати, що це було.