UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сяятиме яскравіше за зірки: вчені знайшли нову комету, яка летить до Землі

Її можна буде побачити на нічному небі вже наступного року.

Вчені виявили нову комету, яка летить до Землі. Як повідомляє Space.com, осінь 2024 року вона може зрівнятися яскравістю із зірками на нічному небі.

Комету C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) виявила система Asteroid Terrestrial-Impact Last Alert System (ATLAS) 22 лютого. Крім того, об'єкт помітили астрономи з Purple Mountain Observatory у Китаї, їхнє відкриття було зроблено 9 січня.

Читайте також: Сонячний шторм «відірвав» хвіст кометі, яка рухається до Землі: фото

На даний момент комета знаходиться між Сатурном і Юпітером, вона мчить на швидкості 290 664 кілометри на годину. Очікується, що вона підійде на мінімальну відстань до Землі 13 жовтня 2024 року.

За розрахунками астрономів, небесне тіло здійснює оберт навколо Сонця за 80660 років. Замикаючи це коло, вона підійде на мінімальну відстань до зірки 28 вересня 2024 року.

Все це станеться в тому випадку, якщо комета не розпадеться на частини в міру своєї подорожі Сонячною системою. Комети – це кулі з льоду, породи та пилу, найчастіше вони руйнуються під дією тепла від Сонця.

Якщо ж C/2023 A3 вдасться залишитися цілою, її буде видно в непрофесійні телескопи вже в червні 2024 року. Під час максимального зближення з Сонцем комета розташовуватиметься під лінією горизонту, тому на більшій частині Землі її буде важко спостерігати. Але вже у жовтні спостерігачі за нічним небом матимуть можливість її розглянути. Тоді вона пройде через Голову Змії (західна частина сузір'я Змії) та потрапить у сузір'я Змієносця на вечірньому небі.

Під час цього прольоту комета може бути такою ж яскравою для спостерігачів з Землі, як зірки у небі.

Разом з тим, поки що про комету ще багато невідомо, включаючи її розмір. Без додаткових даних зробити якісь однозначні висновки про те, чи переживе вона зближення із зіркою, не можна.

Нагадаємо, на початку лютого з Землею зблизилася зелена комета C/2022 E3 (ZTF). Подорож до нашої планети зайняла у небесного тіла 50 тисяч років.