UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швейцарські вчені створили м'яке штучне серце

Штучне серце було виготовлено за допомогою 3D-принтера.

Вчені з Швейцарської вищої технологічної школи в Цюріху створили прототип м'якого штучного серця. Дослідники виготовили його методом лиття за виплавлюваними моделями: надрукували прес-форму, в яку потім помістили рідкий силікон. Про свою розробку вчені повідомили у журналі Artificial Organs.

Об'єм прототипу склав 679 кубічних сантиметрів, маса - 390 грамів (середні значення - 253 і 332 грама у жінок та чоловіків відповідно). Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому: він складається з лівої і правої камер з клапанами, від яких відходять трубки, що грають роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен. Перекачування рідини і скорочення забезпечуються повітряними насосами. У рамках випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів на хвилину імплантат пропускав рідину (її в'язкість наближалася до показника крові) зі швидкістю 2,2 літра на хвилину (приблизно вдвічі менше потрібного).

Середній пульсовий тиск в аорті - різниця між систолічним і діастолічним - при цьому досягав 48 міліметрів ртутного стовпа, що узгоджується з цільовим значенням (30-50 міліметрів ртутного стовпа). Таким чином, прототип повністю відтворював роботу справжнього серця. Відзначається, що через матеріал, що застосовувався, він виявився недовговічним: в умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень в нормі менше години. Тим не менш, за словами авторів, експеримент вказує на перспективність технології. Найближчим часом вони продовжать вдосконалення методу для продовження терміну служби пристрою.

Раніше група японських вчених представила стереодісплей "Fairy Lights", який дозволяє доторкнутися до об'ємного зображення.