UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швейцарська компанія Biped створила розумний жилет-поводир для слабозорих

У жилеті використовується технологія автономного керування для виявлення перешкод на шляху користувача

© biped.ai
© biped.ai
© biped.ai
© biped.ai

Швейцарська компанія Biped презентувала на виставці Consumer Electronics Show "розумний" жилет, яка використовує технологію автономного водіння, що дозволяє слабозорим або сліпим людям виявляти перешкоди на шляху користувача за кілька секунд до зіткнення з ними, повідомляє Dezeen.

Читайте також: Вчені змогли частково повернути зір сліпій жінці за допомогою мозкового імпланту

Названий Biped.ai, жилет, має мінімалістський дизайн, з вбудованими 3D-камерами, які можуть бути пов'язані з навушниками або Bluetooth-навушниками для попередження користувачів про розташування перешкод навколо них.

biped.ai

"Жилет сидить на плечах і завдяки своїм 3D-камерам може виявляти та передбачати траєкторії всіх навколишніх елементів на кілька секунд уперед, як автономний автомобіль", - розповів співзасновник Biped Маель Фаб'єн.

"Він генерує тривимірний звуковий зворотний зв'язок, щоб попередити користувачів про становище важливих елементів навколо них", - продовжив він.

Працюючи в офтальмологічній лікарні в Лозанні, Фаб'єн зауважив, що багато сліпих і слабозорих пацієнтів шукають альтернативу традиційним паличкам і собакам-поводирам.

"Початок ходьби з ергономічним та інтуїтивно зрозумілим пристроєм приносить впевненість та полегшує прийняття інших рішень", - говорить він. "Це гарний додаток під час навчання мобільності".

Фаб'єн вигадав ідею пристрою Biped.ai разом зі своїм діловим партнером Бруно Вольмером під час хакатону International Create Challenge у Швейцарії.

"Натхненний автономними транспортними засобами, жилет поєднує в собі останні досягнення досліджень та промисловості", - пояснив Фабіан. "Biped.ai дозволить вам безпечно та інтуїтивно орієнтуватися у повсякденному житті".

Жилет Biped.ai може розпізнавати більше 10 типів об'єктів, але фільтрує лише важливі зустрічні об'єкти. Наприклад, пристрій попередить користувача, якщо виявить небезпечну перешкоду, наприклад, велосипед у 12 метрах попереду, але проігнорує об'єкт, що знаходиться ближче, який, на його думку, не становить небезпеки зіткнення.

Потім пристрій фільтрує відповідну інформацію про зустрічні об'єкти та попереджає власника за допомогою "просторових звуків" - звуків, які зовні схожі на реальну версію звуку.

Розумний жилет оснащений знімним акумулятором, заряду якого вистачає більш ніж на шість годин, а це означає, що користувач може використовувати його протягом більшої частини свого дня. Він також може підключатися до GPS на смартфоні та надавати навігаційні інструкції власнику за допомогою звукових сигналів.

Читайте також: У США схвалили краплі від вікової далекозорості

Biped.ai також призначений для роботи вночі та в темних місцях, оскільки програмне забезпечення для запобігання перешкодам використовує високоякісні інфрачервоні камери, які працюють у будь-яких умовах.

Пристрій буде доступний у Європі з вересня 2022 року. Бренд випускає жилети у різних розмірах, які підійдуть для людей зростом понад 1,5 метри.