UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штучний інтелект запропонував новий метод лікування туберкульозу

Нейромережа може показати, які ліки можна з'єднати для більш ефективного лікування захворювання.

Вчені з Мічиганського університету розробили програмне забезпечення, яке допомагає створювати нові методи лікування туберкульозу. Як повідомляє Naked science, нейромережа може показати, які ліки, включаючи навіть малоймовірних кандидатів, можна об'єднати.

Туберкульоз є найпоширенішою бактеріальною інфекцією у світі, щорічно він вбиває 1,8 мільйона осіб. На даний момент для його лікування застосовують 28 лікарських препаратів, які можна об'єднати в 25 тисячі комбінацій.

Розробка нових схем лікування є трудомісткою і дорогою. У той же час, швидко поширюються штами з множинною стійкістю. Вирішити цю проблему допоможе штучний інтелект.

Дослідники створили програмний інструмент INDIGO (INferring Drug Interactions using chemoGenomics and Orthology), який показав, що ефективність протитуберкульозних препаратів може бути посилена, коли вони об'єднуються з антипсихотичними або антималярийними препаратами.

Нейромережа також може передбачити антагонізм між препаратами, через що їхня ефективність може знижуватися. Вона також може визначити гени, які контролюють лікарські взаємодії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.