UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шотландські вчені прийшли до висновку, що Facebook і Twitter отупляють користувачів

На сайти, через які проходить величезний потік різноманітної інформації, наприклад, Facebook і Twitter створюють своїх "розумників", яким інші користувачі починають довіряти без особливих підстав.

Дослідники з Единбурзького університету провели експеримент, який показав, що використання соцмереж негативно впливає на здатність людей мислити критично і самостійно приймати рішення.

Під час дослідження, яке полягало у вивченні здібностей добровольців вирішувати математичні завдання самостійно і в групі, вчені прийшли до висновку, що піддослідні можуть замислитися над правильністю свого рішення, якщо думати доводиться на самоті. При цьому коли завдання дається групі піддослідних, серед яких знаходиться людина, що правильно вирішила перше завдання, то надалі всі інші перестають міркувати над прикладами і бездумно копіюють відповіді умовного лідера.

Цей експеримент показав, що сайти, через які проходить величезний потік різноманітної інформації, наприклад, Facebook і Twitter створюють своїх "розумників", яким інші користувачі починають довіряти без особливих підстав.

"Ми вважаємо, що люди не схильні до роздумів, оскільки на це потрібні час і зусилля, а в сучасному світі вони дуже цінні, щоб витрачати їх на перевірку будь-якої незначної інформації", - заявив керівник експерименту доктор Айяд Рахван.

Нещодавні дослідження також показали, що постійне звернення за інформацією до інтернет-пошукачів притуплює пам'ять користувачів Мережі, оскільки вони не бачать необхідності запам'ятовувати інформацію, яку можна з легкістю отримати у будь-який момент. !zn

Читайте також:

Facebook опинився в центрі міжнародного скандалу через відео зі сценами насильства

Вісім інтернет-гігантів закликали владу США реформувати систему стеження за громадянами

З розвитком інтернету процес вимирання мов прискорився

Британські вчені створили карту світових інтернет-імперій