UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шматок металу, що тріснув, зміг «загоїти» сам себе в ході експерименту вчених

Це може започаткувати нову еру в інженерії.

Група вчених з Sandia National Laboratories і Техаського університету A&M провела експеримент, в рамках якого шматок металу, що тріснув, зміг «загоїти» сам себе. Якщо цей процес вдасться повністю зрозуміти і проконтролювати, він може започаткувати нову еру в інженерії, повідомляє Science alert.

У ході експерименту вчені перевіряли стійкість металу, використовуючи спеціальну техніку електронного мікроскопа, що просвічує, витягуючи кінці металу 200 разів на секунду. Потім вони спостерігали самовідновлення у надмалих масштабах у шматку платини товщиною 40 нанометрів, підвішеному у вакуумі.

Читайте також: Вчені розповіли про найсмертоносніший день в історії людства

Тріщини, які викликає описана вище деформація, відомі як втома пошкодження: напруги, що повторюються, і рухи, що викликають мікроскопічні розриви, в кінцевому підсумку призводять до поломки машин або конструкцій. На свій подив, вчені помітили, що через 40 хвилин спостереження тріщина в платині почала знову зливатись і «заліковуватися», перш ніж знову почати рухатися в іншому напрямку.

Варто зазначити, що вчені поки що не розуміють, чому це відбувається, і як цей процес можна використати. Але метали, що самовідновлюються, можуть виявитися незамінними при будівництві мостів, двигунів, телефонів і так далі.

Раніше американські вчені створили нову «найбілішу у світі» фарбу, яка дозволяє охолоджувати поверхні та будівлі. Фарба відбиває 98% сонячного світла.