Інженери з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі розробили фотоелементи, які поглинають світло переважно в інфрачервоному діапазоні і тому володіють достатньою прозорістю для застосування у вікнах і екранах електронних пристроїв. Опис розробки опубліковано в журналі Energy & Environmental Science, а коротко про неї можна прочитати на сайті університету.
Пристрій створено на базі двох тонких полімерних органічних фотоелементів, розділених спеціальним проміжним шаром. Саме він, за словами дослідників, не дозволяє допустити втрат заряду під час роботи і підвищує його ефективність. Окрім того, проміжний шар дозволяє контролювати забарвлення світла, яке проходить крізь пристрій.
Квантовий вихід нових сонячних батарей не надто великий - вони перетворять тільки близько 7% поглиненої енергії на електрику. Рекордна на сьогоднішній день ефективність фотоелементів становить 44,4%.
Раніше інженери вже намагалися розширювати чутливість сонячних батарей за рахунок інфрачервоного випромінювання, проте тоді це досягалося за допомогою використання вуглецевих нанотрубок. !zn
Читайте також:
Архіпелаг Токелау першим у світі повністю перейшов на енергію сонця
Американці створили першу у світі сонячну батарею-"наклейку"
Літак на сонячних батареях встановив новий рекорд дальності польоту
Німеччина виробила чверть електроенергії з поновлюваних джерел