UA / RU
Підтримати ZN.ua

Роскомнадзор дістався і англійської версії «Вікіпедії», вимагає видалити статті

Відомство країни-агресора звинувачує ресурс у публікації недостовірної інформації.

Роскомнадзор вимагає вилучити з англійської версії «Вікіпедії» дві статті, які стосуються повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Повідомлення про це з'явилося на сторінці «Вікіпедії» у Twitter.

Йдеться про статті 2022 Russian invasion of Ukraine та Rashism. Відомство звинувачує «Вікіпедію» у публікації «недостовірної інформації про втрати, атаки на цивільне населення, цілі та форму «спецоперації» (так у країні-агресоре називають повномасштабну війну, розв'язану Росією в Україні – ред.)».

Читайте також: Путін хоче створити в Росії аналог «Вікіпедії»

Нагадаємо, на російськомовну версію «Вікіпедію» в Росії подали до суду одразу два позови. Першим Роскомнадзор вимагав видалити інформацію зі статей «Битва за Київ (2022)», «Військові злочини в період вторгнення Росії в Україну», «Обстріл лікарні в Маріуполі», «Руйнування Маріупольського театру (2022)» та «Різня в Бучі».

Другий позов містив вимогу оштрафувати компанію за відмову видалити статтю «Вторгнення Росії в Україну (2022)» та статті про порох та димний порох.

Загальна сума накладеного на "Вікіпедію" штрафу склала п'ять мільйонів рублів (близько двох мільйонів гривень).

Влада РФ забороняє називати війну в Україні, розв'язану Путіним, війною. Вона також стверджує, що військові злочини, скоєні російськими військовими в нашій країні, є фейками. Так, до «фейків» вони відносять звірства в Бучі, які зафіксували світові та українські ЗМІ, а також представники міжнародної спільноти.

Фейками в Росії вважають і, начебто, загальновідомі факти. Так, генерал-полковник Владімір Шаманов заявив, що Рудий ліс – найбільш опромінена територія Чорнобильської зони відчуження – є фейком. За його словами, цю територію займали ще партизани у 40-х роках, і жодного опромінення вони не отримали.