UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія заявила про намір закріпитися на Місяці назавжди

Місяць - найближче і поки єдине доступне людині джерело позаземної речовини, корисних копалин, мінералів, летючих сполук, води.

Росія назавжди планує закріпитися на Місяці, заявив віце-прем'єр Дмитро Рогозін, що курирував оборонну та ракетно-космічну промисловість

Раніше повідомлялося, що одним з пріоритетних завдань розвитку космонавтики в Росії є освоєння Місяця. Висадка на неї планується в 2030 році з подальшою організацією на поверхні супутника Землі, населеної бази, де поступово будуть розміщені випробувальні полігони для накопичення та передачі енергії на відстань, для випробування нових двигунів. На даний момент для реалізації планів щодо польоту на Місяць і її освоєння опрацьовується проект надважкої ракети-носія вантажопідйомністю до 80 тонн.

"Місяць - не проміжна точка на дистанції, це самостійна і навіть самодостатня мета. Навряд чи доцільно зробити 10-20 польотів на Місяць, і далі, кинувши все, летіти на Марс або астероїди. У цього процесу є початок, але немає закінчення: ми збираємося прийти на Місяць назавжди", - пише Рогозін у статті, яка буде опублікована в "Російській газеті".

Заступник голови уряду зазначає, що Місяць - найближчий і поки єдиний доступний людині джерело позаземного речовини, корисних копалин, мінералів, летючих сполук, води. Це природна платформа для технологічних досліджень та випробувань нової космічної техніки.

Раніше віце-прем'єр заявляв, що найважливішими завданнями цивільної космічної політики Росії є формування ринку космічних послуг і його насичення результатами діяльності угрупування космічних засобів, що працює в ближньому космосі, а також випереджаючого створення зачепила для вивчення, освоєння і залученню до використання можливих ресурсів далекого космосу. !zn

Читайте також:

Вчені вирахували, яка катастрофа породила найбільший океан на Місяці

NASA побудує базу на зворотному боці Місяця

Колишні астронавти мають намір возити космічних туристів на Місяць

Росія почне випробування пілотованого корабля для польотів на Місяць у 2017 році