UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія створить лабораторію бойових роботів

Лабораторію планується розгорнути у місті Коврові у Володимирській області на базі Заводу імені Дегтярьова. Підприємство оцінюють як високоризиковане, але, "якщо ризик приведе до створення якісно нових зразків бойових роботизованих систем, то цей ризик виправданий".

У Росії буде створена лабораторія, яка займеться розробкою бойової робототехніки. Про це заявив віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін. За його словами, таку лабораторію планується розгорнути у місті Коврові у Володимирській області на базі Заводу імені Дегтярьова. В цьому проекті можуть взяти участь й інші підприємства, проте ключову роль у ньому буде грати саме "ЗіД".

"Таке рішення було обговорено і членами Військово-промислової комісії, і представниками Міноборони, і Мінпромторгом. Всі з цим погодилися. За підсумками поїздки у Ковров (відбулася вранці 4 червня 2013 року) я сформулюю і випущу доручення щодо створення лабораторії з бойових роботів", ─ заявив віце-прем'єр, зазначивши, що саме у ковровську лабораторію "ми будемо направляти всю ідеологію конструкторської думки в питаннях створення робототехніки поля бою".

Перспективний проект планується реалізувати в рамках державно-приватного партнерства, однак які саме приватні підприємства можуть бути залучені до створення лабораторії, поки невідомо. Рогозін оцінив підприємство як високоризиковане, але зазначив, що якщо ризик приведе до створення якісно нових зразків бойових роботизованих систем, "значить цей ризик виправданий".

У середині травня 2013 року Рогозін оголосив, що у Росії вже ведуться роботи зі створення спеціальних роботизованих систем, які будуть займатися евакуацією поранених з місця теракту і нейтралізацією терористів. Перспективні системи будуть високоточними і зможуть "бачити" терористів через різні перешкоди. Коли саме планується завершити розробку роботів, поки невідомо.

Пізніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу зауважив, що безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані комплекси та автономні незаселені апарати російської розробки значно поступаються за своїми характеристиками зарубіжним аналогам. За словами міністра, це пов'язано з "технологічною відсталістю підприємств" і нестачею навченого персоналу.

В кінці 2012 року у Росії був створений Фонд перспективних досліджень, який підпорядковується Міністерству оборони і уряду Росії. Основним завданням фонду стане сприяння високоризикованим наукових досліджень і розробок у галузі оборони та подвійних технологій. За словами Рогозіна, основними напрямками діяльності фонду стануть роботизовані системи, повітряно-космічна оборона і гіперзвукові технології. !zn

Читайте також:

Вчені створили робота-бігуна, швидшого за найшвидшу людину планети (ВІДЕО)

США почали "перегони кіберозброєння", закуповуючи бойові віруси. Росія занепокоїлася

Військові інженери запропонували гасити вогонь звуком та електрикою (відео)