UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ризик глобального вимирання комах виявився вищим за передбачуваний - вчені

В найближчі кілька десятків років може вимерти більше 40% видів комах.

Вчені з Австралії та Китаю провели глобальне дослідження наукових робіт, присвячених комахам, які були написані в останні 40 років, і прийшли до висновку про те, що в найближчі десятиліття можуть вимерти більше 40% видів комах. Найбільша загроза нависла над метеликами, бджолами і гнойовими жуками, повідомляє New Scientist.

Дослідники підкреслюють, що вимирання комах буде "щонайменше" катастрофічним для більшості екосистем, оскільки комахи лежать в основі багатьох з них. За словами вчених, основною причиною вимирання комах є зменшення ареалу проживання. Впливає також забруднення повітря, викликане застосуванням пестицидів і добрив на фермах, а також викидами від заводів і міст.

Разом з тим, еколог з Університетського коледжу Лондона Джорджина Мейс заявила про те, що, незважаючи на те, що дослідження "є великим кроком вперед", воно "не дає нам всієї деталізованої інформації, необхідної для того, щоб повністю усвідомити всі наслідки". Незважаючи на те, що дослідження презентується як глобальне, 73 роботи, які були вивчені, були написані в Європі і США, в той час як про Південну Америку та Африку написано всього по одному дослідженню.

За словами Мейс, ситуація в тропічних регіонах погіршується з підвищенням глобальних температур. Тому висновки дослідників можуть бути неповними, а ситуація, яка складається з комахами, може виявитися ще гіршою.

Раніше вчені заявили про те, що жертвами ураганів біля берегів США можуть стати метелики-монархи, чисельність яких під час минулорічного весняного сезону штормів скоротилася на 40%.