UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ризик для інопланетного життя: вчені розповіли про загрозу для потенційно населених планет

Червоні карлики викидають сильніші спалахи, ніж вважалося.

Червоні карлики викидають потужніші спалахи, ніж вважалося

Червоні карлики викидають потужніші спалахи, ніж вважалося

Вчені заявили про те, що зірки-червоні карлики випускають спалахи, які містять набагато більше ультрафіолетового випромінювання, ніж вважалося. І це може суттєво вплинути на те, чи стануть планети біля таких зірок придатними для життя, повідомляє Phys.org.

«Вважалося, що лише небагато зірок генерують достатньо УФ-випромінювання за допомогою спалахів, щоб вплинути на придатність планет для життя. Наші результати показують, що набагато більше зірок можуть мати таку здатність», — заявила провідний автор дослідження Віра Бергер з Кембриджського університету.

Читайте також: Астрономи зафіксували неочікуване пробудження гігантської чорної діри в сузір'ї Діви

Бергер та її команда використали архівні дані з космічного телескопа GALEX для пошуку спалахів серед 300 тисяч прилеглих зірок. GALEX – місія, яка з 2003 по 2013 рік спостерігала більшу частину неба у ближньому та далекому ультрафіолетовому діапазоні.

"Об'єднання сучасної обчислювальної потужності з гігабайтами спостережень, отриманих десятиліттями тому, дозволило нам шукати спалахи на тисячах і тисячах прилеглих зірок", - сказав співавтор доктор Майкл Такер з Університету штату Огайо.

Вчені відзначають, що випромінювання від спалахів може або зруйнувати атмосферу планети, що загрожує життю на них, або сприяти утворенню будівельних блоків РНК, які необхідні для створення життя.

Але нове дослідження показує, що ультрафіолетове випромінювання від таких спалахів у середньому втричі енергійніше, ніж вважається. Але чому цей діапазон виявився настільки вищим, неясно. Можливо, це пов'язано з тим, що випромінювання спалаху концентрується на певних довжинах хвиль, що вказує на наявність таких атомів, як вуглець і азот.

Раніше вчені запропонували іншу відповідь на питання, чому ми досі не зустріли інопланетян.