Вчені заявили про те, що рівень забруднення атмосфери Землі молекулами сірчаної кислоти і інших кислотних забруднювачів вперше впав до доіндустріальних показників. Висновки вчених були опубліковані в журналі Environmental Science & Technology.
У ході дослідження вчені вивчили те, як змінювалося вміст кислот у повітрі за останні кілька тисяч років за допомогою зразків льоду, витягнутих з товщ древніх льодовиків Гренландії і Антарктиди. Екологи перевіряли колір ряду органічних барвників, в тому числі, лакмуса і метил помаранчевого.
Дослідники вирізали з льоду невеликі "палички", растапливали їх і пропускали крізь трубки, в яких вода змішувалася з аналогом лакмусу. Аналізуючи колір барвника, вчені змогли виміряти кислотність повітря в минулі історичні періоди і визначити рівень вмісту кислот в атмосфері на даний момент.
У результаті вчені визначили, що за останні 30 років концентрація молекул кислот в атмосфері різко знизилася. На даний момент вона перебуває на рівні, який спостерігався у 1900-1910 роках і в інші історичні періоди, які передували промисловій революції і початку масового використання вугілля та інших видів палива.
Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яного століття. Причиною викидів стали багаття, яке розпалювали доісторичними людьми в печерах, гар і попіл від них.