UA / RU
Підтримати ZN.ua

Риби виявилися здатні відчувати текстури плавцями

Плавці можуть відрізнити дрібний пісок від гальки.

Вчені із Чиказького університету заявили про те, що плавці риб є не тільки засобом пересування, а й органом почуттів, здатним сприймати текстури так само, як пальці людини. В ході дослідження вчені провели експерименти з плавниками морських бичків, повідомляє Naked science.

Ці риби полюють на молюсків і дрібних ракоподібних, а зупиняючись, утримуються за дно грудними плавниками. Вчені ампутували ці плавники у приспаних бичків і підключили до них електроди для реєстрації нервової активності.

Солоний розчин дозволив ампутованим кінцівкам зберігати працездатність досить довго, поки вчені стимулювали їх неоднорідною поверхнею пластикового кільця, яке повільно оберталося невеликим двигуном. У різних експериментах використовувалися кільця з горбками різних розмірів, що імітували текстуру поверхні піщаного або галькового дна.

Малюнок нервових імпульсів, які реєстрували вчені, залежав від текстури, якої торкалися плавці, і швидкості руху кільця. За словами вчених, патерни активності дуже схожі на ті, які фіксувалися при вивченні подушечок пальців приматів.

Разом з тим, вчені поки не знають, наскільки така функція поширена серед риб в цілому, особливо тих, які проводять весь свій час у вільному плаванні, не опускаючись на дно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Судини рибки даніо і ембріон риби-клоуна: опубліковані кращі роботи конкурсу мікрофотографії

Раніше біологи з Гавайського Інституту морської біології прийшли до висновку, що самки китових акул є найбільшими рибами. Довжина їхнього тіла може досягати 14,5 метрів.