UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глобальне потепління: метеорологи підтвердили рекордну температуру в Антарктиці

Рекордну спеку зафіксували на аргентинській дослідницькій станції Esperanza на Антарктичному півострові.

ООН підтвердила температурний рекорд, який було зафіксовано на аргентинській антарктичній науковій станції Esperanza минулого року повідомляє ScienceAlert.  

Комітет Всесвітньої метеорологічної організації ООН отримав повідомлення про зафіксовану 6 лютого 2020 року температуру, яка сягнула +18,3 °C, але підтвердив її лише зараз.

Антарктика - це регіон, який теплішає найшвидше. За останні 50 років температура на півострові збільшилася майже на 3 °C.

Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації ООН Петтері Таалас зазначив, що новий температурний рекорд підтверджує зміни клімату, за яким науковці спостерігають вже не перший рік.

На думку дослідників, однією з причин підвищення температури в регіоні є посилення західних вітрів, які обдувають континент. Вони створюють теплі умови на південній стороні гірського хребта Антарктичного півострова.

В той самий час, Всесвітня метеорологічна організація відхилила ще більш високі температурні дані у + 20,75 °С, які зафіксували ще 9 лютого 2020 року на бразильській станції моніторингу вічної мерзлоти на острові Сеймур.

Після детального аналізу виявилося, що імпровізований радіаційний захист на бразильскій станції призвів до помилки теплового зміщення для датчика температури повітря.

Однак, якщо проаналізувати середньостатистичну температуру Антарктиди, то вона коливається від -10 °C на узбережжі до -60 ° C в найвищих частинах внутрішніх районів.

Окрім цього, середня температура поверхні Землі з XIX століття підвищилася на 1 °C, а повітря над Антарктидою прогрілося більше, ніж у два рази. 

За словами першого віцепрезидента ВМО, глави національної метеорологічної служби Аргентини Селесте Саула, цей новий температурний рекорд показує, що зміни клімату вимагають прийняття невідкладних заходів.

Читайте також: Маорі могли відкрити Антарктиду на 1000 років раніше за європейців – вчені

Нагадаємо, що у травні метеорологи повідомили про те, що від антарктичного льодовика відколовся найбільший айсберг у світі. Його площа у п'ять разів більше площі Києва.