UA / RU
Підтримати ZN.ua

Психологи констатують посилення песимізму серед користувачів Twitter

Група психологів з університету Вермонта провела незвичайне дослідження: фахівці проаналізували Twitter-повідомлення 63 млн користувачів популярної мережі мікроблогів і спробували з'ясувати настрої користувачів мережі в цілому.

Проаналізувавши в цілому 46 млрд слів, опублікованих у Twitter, психологи прийшли до не дуже втішного висновку, згідно з яким настрій користувачів мережі в 2011 році був не надто позитивним.

Фахівці з Вермонта проводять такі дослідження вже чотири роки поспіль і проаналізувавши твіти за 2011 рік, вони говорять, що останній рік став негативним. «Настрої користувачів Twitter знаходяться на мінімальній позначці, своєрідний рівень задоволеності життям відчутно знизився», - говорить психолог і математик університету Вермонта Пітер Доддс.

За його словами, користувачі Twitter за рік писали про різні теми: від самогубств до тонкощів приготування млинців, однак значна частина повідомлень була так чи інакше пов'язана з негативними забарвленнями і користувачі з пригніченим настроєм явно переважали над користувачами, налаштованими позитивно. «Результати нашого дослідження демонструють поступову спадну тенденцію з другої половини 2009 року, яка продовжилася у 2010 році і посилилася у першій половині 2011 року», - говорить він.

Користувачі Twitter активно обговорювали такі теми, як різноманітні захворювання, смерть Майкла Джексона, цунамі в Японії, смерть Усами Бен Ладена та економічні проблеми в різних країнах. «Аналізуючи Twitter-потік, можна говорити про те, що ми ніколи не буваємо «універсально щасливі», але можемо підхоплювати хвилю негативу і реагувати на глобальні потрясіння. Для Twitter позитивний настрій є зараз значною мірою несподіваним, тоді як сумні настрої - нормою», - говорить він.

Автори дослідження говорять, що їхньою метою було з'ясувати, як саме реагують широкі верстви користувачів на ті чи інші інформаційні приводи, а також зрозуміти, які події є регулятором позитивного або негативного настрою. Для аналізу потоків повідомлень в університеті було створено спеціальне програмне забезпечення, яке поки публічно недоступне, але найближчим часом на його базі буде створено сайт, де всі зацікавлені зможуть проводити аналіз даних, зібраних із Twitter.