Квантова обчислювальна мережа, над створенням якої б'ються вчені багатьох країн світу, вже працює в "колисці" американської атомної бомби, в національній лабораторії в Лос-Аламосі, йдеться в статті, розміщеній в електронній бібліотеці Корнеллського університету.
Квантові мережі цікавлять фахівців насамперед тому, що дані, які передаються ними, неможливо непомітно "підслухати". Принцип роботи таких мереж заснований на вимірюванні квантового стану фотонів. Згідно з законами квантової механіки, сам акт вимірювання при цьому незворотньо змінює квантовий стан, тому факт "прослушки" стає негайно відомий адресату. Однак ці переваги породжують і серйозну проблему: сигнал можна передати тільки з однієї точки в іншу, і вже не можна ретранслювати, оскільки це призведе до втрати інформації.
У статті Річард Хьюз з Лос-Аламоса і його колеги заявляють, що в їхній лабораторії вже 2,5 року функціонує квантова обчислювальна мережа. Вченим вдалося вирішити проблему з ретрансляцією і передачею інформації в декілька точок шляхом створення квантової мережі особливого центрального вузла-комутатора, через який проходить будь-який сигнал.
Дійшовши до комутатора, сигнал зі світлового перетворюється на електричний. Після того, як центральний вузол надсилає сигнал за заданим маршрутом, на виході з комутатора він знову перетвориться на потік фотонів.
"Застосована схема надійності еквівалентна квантовій мережі тільки в тому випадку, якщо забезпечена захищеність маршрутизатора. Таким чином, фундаментально це не повноцінна квантова мережа, але при встановленні безпеки центрального хаба вона може отримати застосування", - зазначив Олександр Печень, науковий співробітник російського Математичного інституту ім. В.А. Стеклова РАН і ізраїльського Інституту Вейцмана в бесіді з виданням Digit.ru. !zn
Читайте також:
У Франції встановлено найшвидше у світі інтернет-з'єднання
За 2012 рік в Україні з'явився майже мільйон нових інтернет-абонентів
США готують революцію на ринку бездротового зв'язку стандарту Super Wi-Fi