UA / RU
Підтримати ZN.ua

Професора MIT б'ють тривогу через можливе відставання США в розробках штучного інтелекту

США як і раніше є лідером у розробці цих сучасних технологій та їх комерціалізації. Але це може змінитися, попереджають дослідники.

В передових технологіях, таких як штучний інтелект (ШІ) і машинне навчання, США конкурують в основному проти Китаю. На Всесвітньому економічному форумі Ерік Бріньольфссон і Ендрю Макафі з Массачусетського технологічного інституту (MIT) відзначили, як нерозривно пов'язана гонка ШІ з імміграційною політикою і державними інвестиціями, і, зокрема, з бюрократизмом, перешкоджає приходу розумних людей на роботу, пише Yahoo Finance.

ШІ і машинне навчання - це технології, які докорінно змінять продуктивність і зростання. Ці технології використовуються компаніями зі всього світу, від Amazon до Google, а також іншими виробничими компаніями. За даними Accenture, протягом п'яти років ШІ буде сприяти "значним інноваціям" і "розкриє нові рівні продуктивності і творчості людини".

Бріньольфссон сказав, що США як і раніше є лідером у розробці цих сучасних технологій та їх комерціалізації. Однак, інші країни вкладають набагато більше з державною підтримкою, ніж США. Це може викликати проблеми, попереджають експерти.

Ендрю Янг сказав, що деякі кандидати в президенти від Демократичної партії виділили ШІ та автоматизацію як ключової галузі, в яку США мають більше інвестувати. США знаходяться під загрозою відставання в дослідженнях ШІ, заявив Ендрю Янг.

Пара дослідників технологій зазначила, що все це впливає на конкурентоспроможність і лідерство США в цих перегонах за ШІ, а також той факт, що уряд не вкладає достатньо коштів у базові технології.

Детальніше про парадрокс глобальної інформаційної мережі читайте в статті Валентина Ткача "Рента глобальної Мережі: унікальність чи прокляття?" для DT.UA.