UA / RU
Підтримати ZN.ua

Примати з раннього еоцену були любителями солодкого

Карієс у древніх приматів виникав частіше, ніж у більшості сучасних.

Вчені з канадського Університету Торонто провели аналіз однієї з найбільшої вибірки копалин форм карієсу у вимерлого примата ранньої епохи еоцену і встановили, що в їх раціоні було набагато більше цукру, ніж у сучасних приматів, повідомляє Naked Science.

Для цього вчені проаналізували останки приматів Microsyops latidens, відомого більш за великою кількістю зразків, які були знайдені в штаті Вайомінг. Ці останки датуються приблизно 54 мільйони років тому.

Після детального аналізу вчені встановили, що з 1030 зразків зубних скам'янілостей примата Microsyops latidens у 77 (7,48%) виявили карієс зубів.

Читайте також: У мавп виявили вітання і прощання, які дуже схожі на людські

Дослідники вважають, що частий карієс пов'язаний з дієтою приматів, яка містила в собі велику кількість фруктів, а також іншої їжі, що в якій багато цукру.

До того ж навіть не дивлячись на зміну раціону Microsyops latidens, поширеність карієсу у них теж змінювалася. В деякі періоди наявність карієсу доходила до 17,24% у проаналізованих останків приматів.

Таким чином, вчені встановили, що у самих ранніх і пізніх зразків зубів приматів з періоду еоцену ймовірність карієсу була нижчою, ніж у решти вибірки.

Вони вважають, що причиною тому могли стати коливання клімату в ранньому еоцені, що, своєю чергою, вплинуло на зростання рослинності та доступність їжі для Microsyops latidens.

Відзначимо, що ці примати, за даними вчених, частіше страждали від карієсу, ніж більшість сучасних представників цього ряду ссавців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що в Центральній Азії знайшли останки гігантського динозавра з акулячими зубами. Шматок кістки від щелепи знайшли в пустелі Узбекистану.