UA / RU
Підтримати ZN.ua

Причиною першого масового вимирання в історії Землі стали тварини

Тварини стали причиною вимирання едіакарської фауни.

Перше масове вимирання в історії Землі завершило епоху едіакарію, яка тривала майже 100 мільйонів років. В цей час на Землі існували перші багатоклітинні живі організми, які залишали після себе не скам'янілості, а сліди в камені. Американські вчені встановили, що причиною їхнього масового вимирання стала поява тварин.

За словами одного з авторів дослідження Саймона Дэррока, "Люди неохоче визнають, що живі організми можуть стати причиною вимирання. Але наші висновки підтримують гіпотезу про те, що кінець едіакарія став наслідком появи складних тварин, здатних впливати на навколишнє середовище. Тих, кого ми називаємо "інженерами екосистем".

Новий аналіз відбитків, які залишили представники едіакарської фауни, свідчать про те, що причиною їх вимирання стали тварини, перші предки яких з'явилися з початком Кембрійського вибуху. Знайдені на фермі Свартпунт на півдні Намібії відбитки належать до періоду на 10-15 мільйонів років пізніше інших відомих знахідок едіакарія. Біота в них відрізняється меншим розмаїттям. На думку авторів роботи, це вказує на сильний "екологічний стрес", під яким існували ці організми. І стресом цим були перші тварини – швидко розвинули скелет і органи почуттів, швидко стали ракоподібними, членистоногими, голкошкірими.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з університету Вайомінга в Ларамі (США) за допомогою точного датування радіовуглецевих рештків мегафауни Північної і Південної Америки підтвердили, що у вимирання мастодонтів, гігантських лінивців та інших великих тварин були винні предки індіанців, які заселили Новий Світ 16-15 тисяч років тому.